Mikulášská nadílka VII.

03.12.2022

Chrastění řetězů, ohně pekelné, cinkot zvonců a rolniček, provázel příchod svatého Mikuláše a jeho družiny do naší obce. Letos se akce uskutečnila již v tradičním duchu, a tak pouť Svatého Mikuláše, čertů a anděla nevedla do našich domovů, ale na náves, kde měli čerti své improvizované peklo.
Nejprve si děti s rodiči ozdobili náš vánoční stromeček a vyzkoušeli si zdobení perníčků.
Poté již na řadu přišli čerti s Mikulášem a andělem, Mezi dětmi vyvolala jejich návštěva zpočátku strach a jisté obavy, zda si je čerti nevezmou s sebou do pekla, a tak všechny svorně slibovali, že už budou hodné. Ti, kteří se objevili v pekelné knize hříchů, si mohli vyzkoušet, jaké to v pekle doopravdy je. Samotný Lucifer jejich hříchy zvážil na pekelné váze a podle tíhy hříchu byl takový zlobivec uvržen do klece, kde musel počkat na verdikt, jestli propadne peklu anebo bude propuštěn ke Svatému Mikuláši. Jaký by to ale byl svatý Mikuláš s andělem, aby čertům jejich řádění nepřekazili a za krásnou básničku nebo písničku, tak nakonec všechny děti odměnili. Svatý Mikuláš se svou družinou, rozdal 46 balíčků a další 4 pak nechal doručit druhý den těm, kteří se s ním nemohli potkat anebo se možná jen báli čertů?
Ať to bylo jakkoliv, všechny děti budou jistě rády vzpomínat na tyto magické chvíle a pokud se čertům podařilo alespoň jedno zlobivé dítko napravit, byla tato mise úspěšná.

Dovolte mi poděkovat touto cestou všem, kteří pomohli s realizací, jmenovitě pak moji milé Ivetce Denkové, Marii Kébrtové, Jaroslavu Hraničkovi, Janu Hetzerovi a Terce Benešové. Z podpůrného teamu poté manželům Vackovým, Benešovým, Míše Jůnové a Radku Kopeckému. 

V neposlední řadě samozřejmě OÚ Polepy a jejím zaměstnancům.

A hlavně děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se k nám připojili a pomohli nám vykouzlit nejen krásnou vánoční atmosféru, ale zároveň udělat naší obec krásnější. 


 - Za Encohrátky z.s. Tomáš Velc -