Tipy na výlet

Kaple svatého Václava (Prachová)

Kaple svatého Václava v bývalé obci Prachová se nachází severozápadně od Hrušovan na Litoměřicku. Z kaple zůstaly zachovány již jen obvodové zdi, věž a dva oblouky z původní klenby. Kaple je nicméně chráněna jako kulturní památka České republiky a je rovněž zařazena na seznam ohrožených kulturních památek.


Skanzen Zubrnice

Skanzen Zubrnice je ve vzdušné vzdálenosti 13 km od obce Encovany. Muzeum lidové architektury v Zubrnicích, založené roku 1988, je tvořeno historickou vesnicí v kopcovité krajině Českého středohoří, do které jsou přenášeny další drobné stavby a patří mezi nejmladší skanzeny v Čechách.


Zámek Roudnice nad Labem

Zámek Roudnice nad Labem je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Encovany. Jedná se o barokní Zámek ve stejnojmenném městě vlastněný českým šlechtickým rodem Lobkoviců. Jedná se o čtvrtý největší zámek v České republice.


Hrad Litoměřice

Hrad Litoměřice je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Encovany. Bývalý gotický hrad je perlou královského města Litoměřice. Nachází se přímo v jeho historickém jádru, pouze několik desítek metrů od Mírového náměstí.