Veřejné akce

V obci pořádáme spoustu krásných akcí převážně pro děti a každým rokem je neustále vylepšujeme.

Níže můžete spolu s námi nahlédnout do historie a my se budeme těšit na Vaši přízeň u dalších ročníků a novinek, které připravujeme.

V každém albu naleznete odkaz do galerie. Album si můžete stáhnout, případně přidat své fotografie.

Pro zaslání fotografií v původní velikosti pište na info@obec-encovany.cz

Přidání fotek podléhá autorizaci, nově přidané fotky mohou být dostupné až následující den.


Pálení čarodějnic je tradiční lidový zvyk, který se koná v noci ze 30. dubna na 1. května. Tato slavnost je spojena s vírou v čarodějnice a pálením ohňů.

V sobotu 9.3. 2024, započali stavební práce a úpravy malé vodní nádrže v Obci Encovany ( rybníček pod Zámkem ). Projekt je realizován za přispění Ústeckého kraje v rámci programu na podporu vodního hospodářství pro léta 2018 až 2025. Celková výše dotace činí 2 897 210,- Kč.

Již po páté jsme se na Štědrý den sešli v kapli Andělů strážných, abychom se na chvíli zastavili, popřáli si krásné Vánoce a prohodili několik vřelých slov se svými sousedy. I letos se celebrování zhostil anglikánský kněz Ctirad Veselský, který svým kázáním vytvořil krásnou a důstojnou atmosféru celé mše.

Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa. Do České republiky ho od roku 1990 z Rakouska dovážejí skauti a stráží ho společně s dobrovolnými hasiči, až do 24....


Kalendář akcí