Mikulášská nadílka

07.12.2021

Chrastění řetězů, ohně pekelné, cinkot zvonců a rolniček, provázel příchod svatého Mikuláše a jeho družiny do naší obce.
Stejně jako minulý rok, tak se i letos uskutečnila netradiční pouť Svatého Mikuláše, čertů a anděla do našich domovů. Děti nebyli ochuzeny o tento krásný zvyk a zážitek a samozřejmě i rodiče si mohli říci, že minimálně jeden den, budou jejich děti opravdu hodné.
Mezi dětmi vyvolala jejich návštěva zpočátku strach a jisté obavy, zda si je čerti nevezmou s sebou do pekla a tak všechny svorně slibovali, že už budou hodné.
Jaký by to ale byl svatý Mikuláš s andělem, aby čertům jejich řádění nepřekazili a za krásnou básničku nebo písničku, tak nakonec všechny děti odměnili.
I přes drobné technické potíže, když si jeden z čertů zabouchl bránu do pekla a čekal, jestli ho Lucifer stihne před příchodem svatého Mikuláše vysvobodit nebo mírně zastaralou knihu hříchů, ve které se nacházeli i hodné děti nebo některé dokonce chyběli, se nakonec podařilo všechny po zásluze obdarovat. 
Svatý Mikuláš se svou družinou, tak během své cesty po Encovanech rozdal 42 balíčků a dalších 18, pak nechal doručit druhý den těm, kteří se s ním nemohli potkat a nebo se možná jen báli čertů?

Ať to bylo jakkoliv, všechny děti budou jistě rády vzpomínat na tyto magické chvíle a pokud se čertům podařilo alespoň jedno zlobivé dítko napravit, byla tato mise úspěšná.


Dovolte mi poděkovat touto cestou všem, kteří pomohli s realizací, jmenovitě pak Ivetě Denkové, Vlastě Hetzer Kacálkové, Marii Kebrtové, Petře a Martinu Tvrzovým, Jaroslavu Hraničkovi a v neposlední řadě OÚ Polepy.
Všem Vám přeji krásný adventní čas a uvidíme se na půlnoční :-) 


PS: kdo máte nějaké fotky, na konci článku je odkaz do alba, prosím přidejte je.